У якій формі можуть вчинятися правочини?

Коментарів: 2
 1. Наталія

  Усно або в письмовій (електронній) формі

 2. Анна

  Згідно Цивільного кодексу України:
  Стаття 205. Форма правочину. Способи волевиявлення
  1. Правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.
  2. Правочин, для якого законом не встановлена обов’язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
  3. У випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.

  Стаття 206. Правочини, які можуть вчинятися усно
  1. Усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність.
  2. Юридичній особі, що сплатила за товари та послуги на підставі усного правочину з другою стороною, видається документ, що підтверджує підставу сплати та суму одержаних грошових коштів.
  3. Правочини на виконання договору, укладеного в письмовій формі, можуть за домовленістю сторін вчинятися усно, якщо це не суперечить договору або закону.

  Стаття 208. Правочини, які належить вчиняти у письмовій формі
  1. У письмовій формі належить вчиняти:
  1) правочини між юридичними особами;
  2) правочини між фізичною та юридичною особою, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу;
  3) правочини фізичних осіб між собою на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу;
  4) інші правочини, щодо яких законом встановлена письмова форма.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: