Визначте особу, яка НЕ є суб’єктом спадкових відносин?

Коментарів: 20
  1. Олена

    правильно;)
    виконавець заповіту

  2. Валерій

    Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківства і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини, а також батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), інші особи, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

  3. Ирина

    Поки залишаємось на цьому. Будемо чекати інших думок. Складне питання.

  4. Ірина

    Погоджуюсь

  5. Ирина

    Тоді може бути правильна відповідь “набувач за спадковим договором”? Як вважаєте?

  6. Ирина

    А ось ще знайшла:
    Стаття 1217 ЦК України закріплює існування двох видів спадкування: за заповітом або за законом. Спадкування за законом має місце лише у разі коли воно не змінено заповітом спадкодавця (ст. 1223 ЦК України). Дану норму слід розуміти і як таку, що встановлює особливості підстав для спадкування.

    І спадкування за заповітом, і спадкування за законом закріплюються та реалізуються в порядку, визначеному законом – ЦК України. Однак якщо в першому випадку підставою виникнення права спадкування є формально виражена воля спадкодавця, то в другому – її презумпція, виражена у нормах закону.

    Не випадково ст. 1217 серед підстав виникнення права на спадкування не називає спадковий договір (гл. 90 ЦК України). Останній інститут хоч і породжує правонаступництво, проте, на відміну від спадкового, є сингулярним, адже передбачає перехід до наступника лише одного права з усієї маси прав, належних правопопередникові, – права власності. Підставою для виникнення у набувача права власності є укладення договору, а підставою для спадкування – перебування у спорідненості, зареєстрованому шлюбі, на утриманні спадкодавця або проживання з ним однією сім’єю (при спадкуванні за законом) або факт складання заповіту на користь спадкоємця (при спадкуванні за заповітом).

    Таким чином, спадковий договір законодавчо не визнається підставою для виникнення у правонаступника (набувача) права на спадкування (ч. 1,2 ст. 1223 ЦК України), а на правовідносини, що виникають у зв’язку з його укладенням, не поширюються норми, що регулюють умови і порядок спадкування (статті 1216 – 1301 ЦК України).

  7. Ирина

    Це по поводу зачатої дитини:
    Важливо, що у ч. 1 ст. 1222 ЦК України вказується про те, що спадкоємцями можуть бути особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Слід підкреслити певну невідповідність цієї норми із загальновизнаним принципом, згідно з яким здатність мати цивільні права та обов’язки (цивільна правоздатність) виникає з моменту народження (ч. 1 ст. 25 ЦК України). Крім того, варто зауважити, що дана норма не пов’язує виникнення спадкової правоздатності у дитини спадкодавця з моментом її зачаття, оскільки в разі народження дитини мертвою частка, яка належала б їй, перейде не до її власних спадкоємців, а до спадкоємців її померлого батька (матері). Це підтверджується і нормою абзацу другого ч. 2 ст. 25 ЦК України, згідно з якою “у випадках, встановлених законом, охороняються (виділено автором – Є. Р.) інтереси зачатої, але ще не народженої дитини”.

  8. Ірина

    Церква є юридичною особо. Хіба що релігійна громада, яка є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб, без їх державної реєстрації. Тобто не всі релігійні громади є юридичними особами.

  9. Ирина

    Не згодна. Виконавець заповіту наприклад може бути спадкоємцем. Та інші також. Треба думати. Може щось серед тих хто наче не є юридичною особою? Церква є юридичною особою?

  10. Ірина

    Виконавець заповіту, кредитор і боржник спадкодавця, нотаріус, юридичні особи які створені за участю спадкодавця, державні органи які зобовязані вжити заходів щодо охорони спадкового майна. Тобто на мою думку не є суб’єктами спадкових відносин особи, які реально не беруть участь у переході прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Бо вони не можуть бути правонаступниками у спадщині.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: