Он-лайн тест до кваліфікаційного іспиту нотаріусів

Дане навчальне он-лайн тестування містить базу з 1 по 400 питання, які відповідають останньому переліку тестових питань для осіб, які мають намір складати кваліфікаційний іспит на право на зайняття нотаріальною діяльністю оприлюдненому на сайті Міністерства юстиції України

Повна база тестових питань доступна в мобільному додатку:

Завантажити для Android

Завантажити для iOS

Також долучайтесь до доброзичливої групи телеграм для обговорення тестових питань

 

Коментарів: 262
  1. Світлана

    1 частина стосується будь якого майна (рухомого) за загальним розумінням договору ( зверніть увагу, “якщо інше не встановлено договором або законом”) , а 4 ч. звужує виникнення права виключно на нерухомість, що підтверджується ч.2 ст. 3 (спецзакону) ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно: Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

  2. Олексій

    Питання: Вкажіть, який договір, предметом якого є земельна ділянка, посвідчується нотаріальному в обов’язковому порядку?
    В тестах відповідь є не правильною: всі договори підлягають нотаріальному посвідченню.
    Договір дарування – так
    Договір міни – так
    Договір оренди – ні. ст.14 Закону України “Про оренду землі” – у письмові формі, а за бажанням може бути посвідчений нотаріально.
    Виправте будь-ласка

    1. Admin

      Дякую, виправлено!

  3. Олексій

    Питання: Яким документом встановлюється особа неповнолітньої дитини?
    У теста відповідь не вірна: за свідоцтвом про народження, за умови підтвердження батьками (одним із батьків) того, що ця особа є їх дитиною.
    Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» – дітям з 14 років видаються паспорта.
    Отже, Свідоцтвом про народження встановлюєть малолітня особа.
    Виправте будь-ласка у тестах

    1. Аліна

      А в ЗУ “Про нотаріат” (ч. 4 ст. 43) внести зміни забули – там досі норма викладена саме в такій редакції: “Особа віком до 16 років встановлюється за свідоцтвом про народження за умови підтвердження батьками (одним з батьків) того, що ця особа є їх дитиною.” Натомість в Порядку (п. 5 Глави 3 Розділ 1) мова вже йде про 14 років. І як при такій плутанині складать іспит?

    2. Admin

      Виправлено! Але цікаво як буде на офіційному тестуванні :!:

  4. Ігнат

    Питання
    Обов`язковому нотаріальному посвідченню підлягає договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), якщо укладається строком:

    3 роки
    5 років
    1 рік
    Безстроково
    Моя відповідь 3 роки

    Неправильно
    А де правільно????
    Стаття 793. Форма договору найму будівлі або іншої капітальної споруди

    1. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі.

    2. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає

    нотаріальному посвідченню.
    Чому у вас правільна відповідь 5 років? Поясніть

    1. Admin

      Виправлено :idea:

  5. Валерій

    З якого моменту виникає право власності на нерухоме майно за договором купівлі-продажу?

    Стаття 334. ЦК України : Момент набуття права власності за договором
    1. Право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
    2. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв’язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов’язання доставки.
    До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно.
    3. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
    4. Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

    Так кому вірити п. 1 чи п 4 ст 334 ЦК України ?????!!!!!! чому тільки п.4, чому п.1 кардинально не вірна відповідь ????? :!:

    1. Admin

      Бо “інше” передбачено законом! Договір купівлі-продажу підлягає державній реєстрації ст. 182 ЦК

  6. Валерій

    З якого моменту виникає право власності на нерухоме майно за договором купівлі-продажу?

    Стаття 334. Момент набуття права власності за договором
    1. Право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
    2. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв’язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов’язання доставки.
    До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно.
    3. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
    4. Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

    Так кому вірити п. 1 чи п 4 ст 334 ЦК України ?????!!!!!! чому тільки п.4, чому п.1 кардинально не вірна відповідь ?????

    1. Admin

      З сайту Мінюсту “Враховуючи наведене та аналізуючи положення статей 657 (договір купівлі-продажу), 715 (договір міни), 719, 722 (договір дарування), 729 (договір пожертви), 732 (договір ренти), 748 (договір довічного утримання) Цивільного кодексу України право власності на нерухоме майно за договорами дарування та пожертви виникає у набувача з моменту нотаріального посвідчення цих договорів та отримання дарунка чи пожертви. Право власності на нерухоме майно за договорами купівлі-продажу, міни, ренти та довічного утримання виникає у набувача з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації цих договорів.”

  7. Артем

    Питання:
    Якою є підстава припинення поруки, яка виникла за договором поруки, укладеним на невизначений строк?
    Правильна відповідь на сайті: порука припиняється якщо кредитор протягом 1 року з дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя, якщо інше не передбачено законом – не вірно!
    Відповідь за ЦКУ ст. 559: 3 роки

    1. Admin

      На сайті правильна відповідь “порука припиняється, якщо кредитор протягом 6(шести) місяців з дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя, якщо інше не передбачено законом”

      ч. 4 ст. 559 ЦКУ. Порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. У разі, якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя. Якщо строк основного зобов’язання не встановлений або встановлений моментом пред’явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред’явить позову до поручителя протягом одного року від дня укладення договору поруки.

    2. Алина

      Згодна с Артемом. Зараз на сайті Верховной Ради ч. 4 ст. 559 ЦК викладена саме в такій редакції:
      “4. Порука припиняється після закінчення строку поруки, встановленого договором поруки. Якщо такий строк не встановлено, порука припиняється у разі виконання основного зобов’язання у повному обсязі або якщо кредитор протягом трьох років з дня настання строку (терміну) виконання основного зобов’язання не пред’явить позову до поручителя. Якщо строк (термін) виконання основного зобов’язання не встановлений або встановлений моментом пред’явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор протягом трьох років з дня укладення договору поруки не пред’явить позову до поручителя. Для зобов’язань, виконання яких здійснюється частинами, строк поруки обчислюється окремо за кожною частиною зобов’язання, починаючи з дня закінчення строку або настання терміну виконання відповідної частини такого зобов’язання.”

      Зміни у вказану частину статті були внесені 03.07.2018 року.

    3. Admin

      випарвлено :idea:

  8. Лєна

    Питання щодо обов’язкового посвідчення договору найму будівлі або іншої капітальної споруди … правильна відповідь 3 роки, а в тесті 5

    1. Admin

      Вже виправлено, дякую!

  9. Валентин

    Подскажите пожалуйста, на данный момент сколько вопросов из 1263 содержит этот тест ?

  10. Валентин

    Подскажите пожалуйста, на данный момент сколько вопросов из 1265 содержит этот тест ?

    1. Iryna

      я так понимаю 520

    2. Admin

      Так, поки 520

  11. Олексій

    Питання: набуття права інтелектуальної власності на торгівельну марку засвідчується?
    Відповідь у тестах є не правильною: договором.
    Сслика на законодавство на ст.494 ЦК є актуальною і вірною, там передбачено, що засвідчуєьбся СВІДОЦТВОМ.
    Виправте будь-ласка по можливості

    1. Admin

      Виправлено!

  12. Олексій

    Питання: який правочин є односторонній?
    Відповідь у тестах: є дія однієї сторони, яка може бути представлена однією або кількома особами.
    Вважаю, що це на зовсім вірно, тому, що ч.2 ст.626 ЦК передбачає: Договір є одностороннім, якщо одна сторона бере на себе обов’язок перед другою стороною вчинити певні дії або утриматися від них, а друга сторона наділяється лише правом вимоги, без виникнення зустрічного обов’язку щодо першої сторони.

  13. Оля

    питання
    Хто є замовником спеціальних бланків нотаріальних документів?
    в тесті правильна відповідь-нотаріус
    хоча враховуючи ПОРЯДОК витрачання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх використання:” 12. Замовниками бланків є державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси.”
    вважаю правильна відповідь-немає правильної відповіді.

  14. Олексій

    це питання 401

  15. Олексій

    У питанні “Роз’яснення рішення суду” відповідіть (за заявою осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, приватного виконавця) не правильна. Згідно ст.271 ЦПК – За заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз’яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення

    1. Admin

      Виправлено!

  16. Татьяна

    Законом НЕ віднесено до об’єктів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно:
    У Вас неправильна відповідь, а правильна п. 4 ст 5

    корисні копалини, рослини, а малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв’язку, залізничні колії

  17. Наталія

    Немає правильної відповіді у питанні:
    Договір дарування від імені неповнолітньої дитини частини житлового будинку, отриманого в спадщину укладається
    Забороняється дарувати майно неповнолітньої особи, через те такий договір не може бути посвідчений нотаріусом ні за згодою батьків ні за згодою органу опіки та піклування.

  18. Анна

    В онлайн-тесті – Консульська легалізація офіційних документів – це …відповідь в тесті є невірною. Зазначено, що правильна відповідь “Спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, що засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ”

    1. Admin

      Дякую! Виправлено!

  19. Артем

    Вопрос про право собственности на алименты. Правильный ответ – ребенку (ст. 179 СКУ). В тестах правильный ответ по СК без изменений.

    1. Admin

      Напишіть номер питання будь ласка, як на сайті

      1. Артем

        Вопрос 675.
        В тестах сгенерирован был случайно, не помню номер. Но ответ был не верный

        1. Admin

          Дякую! Виправлено!

  20. Алина

    Добрый день, мне интресно

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: