Задача № 56

Громадянин К. звернувся до нотаріуса з наміром оформити договір дарування належного йому житлового будинку дочці гр. О, але за умови, що у договорі буде передбачено право довічного користування його дружини. Нотаріус відмовив у посвідченні договору, мотивуючи це тим, що договір дарування є безумовним.

Чи правомірні дії нотаріуса?

1. Так, оскільки договір, який встановлює обов’язок обдарованого вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового чи не майнового характеру, не є договором дарування.

2. Ні, оскільки в договорі дарування може бути обумовлений обов’язок вчинити дії на користь третьої особи та в такому випадку укладається багатосторонній договір за участю третьої сторони (дружини).

3. Ні, так як в договорі дарування може бути обумовлений обов’язок вчинити дії на користь третьої особи, наприклад, надання права довічного користування подарованим будинком (ст. 725 ЦК України).

4. Так, оскільки така умова може бути передбачена тільки договором довічного утримання (догляду).

5. Так, оскільки договором дарування не може бути передбачено право довічного користування дарунком.



Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: