Задача № 42

Павленко С.В. все своє майно заповів дочці від першого шлюбу Олені. У червні 2004 року заповідач помер. До складу спадкового майна входить квартира, грошовий вклад в Ощадбанку. Вказана квартира є спільним сумісним майном подружжя.

Із заявою про прийняття спадщини та видачею свідоцтва про право на спадщину до нотаріуса звернулись: дочка Олена; вдова 1959 року народження; двоє синів 14 та 17 років.

Хто має право на спадщину і на яку частку?

1. Дружині буде видано свідоцтво про право власності на 1/2 частку, неповнолітнім синам свідоцтво про право на спадщину за законом на обов’язкову частку по 1/6 частці, дочці свідоцтво про право на спадщину за заповітом на 1/6 частку.

2. Дружина може отримати свідоцтво про право власності на 1/2 частку квартири та 1/2 частку грошового вкладу — у видачі свідоцтва про право на спадщину — відмовити. Дочка отримає свідоцтво про право на спадщину за заповітом – 3/4 частки спадкового майна. Сини отримають свідоцтва про право на спадщину за законом на обов’язкову частку по 1/8 частці спадкового майна.

3. Дружині у видачі свідоцтва про право на спадщину буде відмовлено, неповнолітнім синам буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом на обов’язкову частку по 1/8 частці, дочці буде видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на 3/4 частки.

4. Дружині буде видано свідоцтво про право власності на 1/2 частку, неповнолітнім синам свідоцтво про право на спадщину за законом на обов’язкову частку по 1/8 частці, дочці свідоцтво про право на спадщину за заповітом на 1/4 частку. 5. Дружині, неповнолітнім синам буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом на обов’язкову частку по 1/8 частці, дочці свідоцтво про право на спадщину за заповітом на 5/8 часток.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: