У яких випадках використовується іноземна валюта?

Коментарів: 3
  1. Тетяна

    ЗУ “Про валюту і валютні операції ”
    Стаття 5. Розрахунки

    1. Гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні з урахуванням особливостей, встановлених частиною другою цієї статті, і приймається без обмежень на всій території України для проведення розрахунків.
    2. Усі розрахунки на території України проводяться виключно у гривні, крім розрахунків за:
    1) операціями зі здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів (у тому числі дивідендів) та інших коштів, одержаних на законних підставах у результаті здійснення іноземних інвестицій;
    2) операціями банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії;
    3) операціями з надання фінансових послуг, визначених пунктами 1-5 частини другої та частиною третьою статті 9 цього Закону, що надаються небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій;
    4) операціями з розміщення, виплати грошового доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено проспектом цінних паперів (умовами їх розміщення);
    5) операціями з купівлі-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем за такою валютною операцією є банк;
    6) іншими операціями, визначеними Митним кодексом України та (або) нормативно-правовими актами Національного банку України.
    Розрахунки за операціями, визначеними цією частиною, можуть проводитися в іноземній валюті, у гривні, а також у банківських металах.
    3. Сплата комісії, інших платежів за здійснення операцій, визначених пунктами 1-6 частини другої цієї статті, здійснюється виключно у гривні, крім розрахунків зі сплати процентів (відсотків) за депозитами або кредитами (позиками), що можуть проводитися в іноземній валюті, банківських металах та у гривні.
    4. Порядок проведення розрахунків за валютними операціями визначається Національним банком України.

  2. Тетяна

    Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР та Декрет Кабміну «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 р. № 15-93 втратили чинність – підстава – ЗУ Про валюту і валютні операції 2473-VIII від 21.06.2018 р

  3. Анна

    Іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.
    Такими випадками є:
    • ст.ст. 193, 524 та 533 ЦКУ;
    • Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-XII;
    • Декрет Кабміну «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 р. № 15-93;
    • Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР.

    За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 533 ЦКУ грошове зобов’язання має бути виконане в гривнях. Якщо в зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті в гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.

    Про це йдеться в постанові ВСУ від 08.02.2017 р. у справі № 6-1905цс16.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: