Речами, які обмежені в цивільному обороті вважаються:

Коментарів: 1
  1. Анна

    Види об’єктів цивільних прав, які можуть належати лише певним учасникам обороту або перебування яких у цивільному обороті допускається за спеціальним дозволом (об’єкти, обмежено оборотоздатні), встановлюються законом.

    ст.178 Цивільний кодекс України

    Віднесення об’єкта цивільних прав до категорії обмежено оборотоздатних об’єктів зумовлене не лише властивостями самого об’єкта, який без належного контролю над ним може становити потенційну небезпеку для оточуючих (радіоактивні речовини, вогнепальна зброя) і потребою захисту приватних інтересів, а й необхідністю охороняти і захищати інтереси публічні, які можуть бути порушені у разі неконтрольованого процесу володіння, користування чи розпорядження такими об’єктами (наприклад об’єкти, що перебувають на державному обліку як пам’ятки історії та культури). У цивільному обороті разом з об’єктами, які законодавець відносить до обмежено обороно-здатних об’єктів, можуть бути і так звані квазі-обмежено оборотоздатні об’єкти, набуття, користування і відчуження яких потребує спеціальних правил.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: