В який строк розглядається заява про роз’яснення рішення суду (стаття 271 Цивільного процесуального кодексу України)?

Коментарів: 3
  1. Ирина

    Стаття 271. Роз’яснення судового рішення

    1. За заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз’яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.

    2. Подання заяви про роз’яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред’явлене до примусового виконання.

    3. Суд розглядає заяву про роз’яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз’яснення рішення.

    4. Про роз’яснення або відмову у роз’ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

  2. Ігор

    Стаття 424. Строк подання заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами

    1. Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано:

    1) з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 423 цього Кодексу, – учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про існування обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення;

    2) з підстави, визначеної пунктом 2 частини другої статті 423 цього Кодексу, – учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли вирок (ухвала) у кримінальному провадженні набрав законної сили;

    3) з підстави, визначеної пунктом 3 частини другої статті 423 цього Кодексу, – учасниками справи протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким скасовано судове рішення, що стало підставою для ухвалення судового рішення, яке підлягає перегляду;

    4) з підстави, визначеної пунктом 1 частини третьої статті 423 цього Кодексу, – учасниками справи протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України;

    5) з підстави, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 423 цього Кодексу, – особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, не пізніше тридцяти днів з дня, коли така особа дізналася або могла дізнатися про набуття цим рішенням статусу остаточного;

    6) з підстави, передбаченої пунктом 3 частини третьої статті 423 цього Кодексу, – учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли вирок у кримінальному провадженні набрав законної сили.

    2. З урахуванням приписів частини першої цієї статті заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подана:

    1) з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 423 цього Кодексу, – не пізніше трьох років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили;

    2) з підстав, визначених пунктами 2-3 частини другої та частиною третьою статті 423 цього Кодексу, – не пізніше десяти років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили.

    3. Строки, визначені в частині другій цієї статті, не можуть бути поновлені.

  3. Христина

    10 днів

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: