В який спосіб НЕ може бути призначений виконавець заповіту?

Коментарів: 3
 1. Крістіна

  примусово, усно, без письмової згоди

  1. Крістіна

   МОЖЕ бути призначений:
   1. заповідачем
   2. спадкоємцями
   3. нотаріусом
   4. судом

 2. Юля!

  ПВНД Глава 14 2. Призначення виконавця заповіту.
  2.1. Виконавець заповіту може бути призначений заповідачем за ініціативою спадкоємців, нотаріусом або на підставі рішення суду.
  2.2. Заповідач може доручити виконання заповіту зазначеній у заповіті особі (виконавцю заповіту) незалежно від того, чи є ця особа спадкоємцем.
  2.3. Особа може бути призначена виконавцем заповіту лише за її письмовою згодою.
  2.4. Волевиявлення виконавця заповіту щодо покладання на нього обов’язку з виконання заповіту може бути зазначене у самому тексті заповіту, про що має свідчити особистий підпис виконавця заповіту, справжність якого засвідчується нотаріусом, про що зазначається у посвідчувальному написі, вчиненому на заповіті.
  2.5. Спадкоємці, які прийняли спадщину, мають право вибрати виконавця заповіту з числа спадкоємців або призначити виконавцем заповіту іншу особу у випадках:
  непризначення виконавця заповіту заповідачем;
  відмови особи, призначеної заповідачем, від виконання заповіту;
  усунення призначеної особи від виконання заповіту.
  2.6. У випадку призначення виконавця заповіту спадкоємцями останні мають подати про це відповідні заяви, справжність підпису під якими підлягає нотаріальному засвідченню, або укладений між спадкоємцями та потенційним виконавцем відповідний договір, який посвідчується нотаріально та має передбачати обсяг вчинення виконавцем дій, спрямованих на виконання волі заповідача та його винагороду.
  2.7. Суд призначає виконавця заповіту у разі, якщо спадкоємці самостійно не можуть дійти згоди щодо того, хто виконуватиме волю спадкодавця. У цьому випадку повноваження виконавця заповіту будуть підтверджуватися судовим рішенням, яке має бути подане нотаріусу для участі виконавця заповіту під час здійснення відповідних нотаріальних дій.
  2.8. Призначення виконавця заповіту нотаріусом здійснюється за умови, що цього потребують інтереси спадкоємців, у випадках:
  непризначення виконавця заповіту заповідачем;
  відмови особи, призначеної заповідачем, від виконання заповіту;
  усунення призначеної особи від виконання заповіту.
  2.9. Особливе значення має призначення виконавця заповіту нотаріусом, зокрема у випадках, коли:
  майно заповідається малолітнім особам, у яких відсутні батьки;
  майно заповідається державі або юридичним особам;
  майно заповідається з умовою;
  заповіт містить заповідальний відказ або покладання на спадкоємця (ів) інших обов’язків;
  предметом заповіту є майно, щодо якого після смерті заповідача обов’язково виникає необхідність управління ним (частка в статутному капіталі товариств, акції, приватні підприємства тощо).
  2.10. У законі не встановлені вимоги до особи, яку нотаріус може самостійно призначити виконавцем заповіту. Нотаріус має виходити із загальних положень, що виконавцем може бути як особа з числа спадкоємців, так і будь-яка інша особа.
  2.11. Виконавцем може бути призначена особа, яка сама виявить бажання ним бути. У цьому випадку така особа подає нотаріусу заяву, яка має містити в собі одночасно згоду на вчинення певних дій. У цій заяві зазначаються зобов’язання особи, які вона бере на себе, висловлюючи бажання стати виконавцем заповіту.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: