Визначте особу, яка НЕ є суб’єктом спадкових відносин?

Коментарів: 20
  1. Ирина

    Як варіант

  2. Ирина

    Да. Може бути. Вони так і не стали суб’єктами. Я

  3. Ірина

    Діти спадкодавця зачаті за життя спадкодавця та НЕ народжені після його смерті,

  4. Ірина

    Діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та НЕ народжені після його смерті.

  5. Ирина

    НЕ мають права і НЕ Є – це різні речі! Може є якісь ще варіанти?

  6. Ірина

    Згідно ст.1224 ЦКУ Особи,що усунуті від права на спадкування.
    1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.
    Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.
    2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

    3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.
    Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.
    4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.
    Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.
    5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
    6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов’язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.

  7. Ирина

    Да. Но все ж таки – хто НЕ Є субєктом спадкових відносин? Може тварини? Або церква?

    Питання ставиться ХТО НЕ Є! тому треба продумати всі можливі варіанти.

  8. Надія

    ст. 1222 Спадкоємці
    1. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
    2. Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин (стаття 2 цього Кодексу).
    Ст. 2 ЦКУ Учасники цивільних відносин (фізичні, юридичні особи,держава Україна, АРК, територіальні громади, іноземні держави, та інші суб’єкти публічного права)
    Спадкодавцем може бути лише фізична особа (ст.. 1216 ЦКУ).

  9. Ольга

    Виконавець заповіту

  10. Оля

    Спадкодавцем може бути лише фізична особа (громадянин України, іноземний громадянин або особа без громадянства). Перехід прав та обов’язків юридичної особи у разі припинення її діяльності регулюється іншими нормами законодавства, які не є нормами спадкового права.

    Спадкоємцями можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, а також держава та інші суб’єкти публічного права. У фізичних осіб є перевага перед іншими суб’єктами: вони можуть спадкувати як за законом, так і за заповітом. Юридичні особи, держава, інші суб’єкти публічного права можуть спадкувати тільки за наявності прямої вказівки про це у заповіті.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: