Задача № 97

Гр. К. помер у 2010 році. До складу спадщини входить квартира, яка належить померлому на праві особистої приватної власності. Дружина гр. К., а також його батьки та сестра померли раніше. Єдина дочка померлого проживає в іншій країні та на спадщину не претендує, ніякої заяви до нотаріуса не подавала. Єдина близька людина, яка залишилась у гр. К – це троюрідний брат Іван. Враховуючи це Іван вирішив звернутись до нотаріальної контори для подачі заяви про прийняття спадщини. Однак нотаріус роз’яснив, що він не являється спадкоємцем після гр. К. Чи правомірні роз’яснення нотаріуса та чи має право на спадщину по закону троюрідний брат померлого гр. К, якщо інших спадкоємців не має?

1. Ні, оскільки до нього переходить право на спадкування як спадкоємця першої черги.

2. Так, оскільки троюрідні брати не відносяться до шостого ступеня споріднення.

3. Так, мав би право тільки у разі якщо був би непрацездатним на день смерті гр. К.

4. Так, спадщина перейде до відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

5. Ні, оскільки троюрідні брати відносяться до п’ятої черги спадкоємців за законом (ст. 1265 ЦК України).

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: