Задача № 85

Громадянин Г. має дружину 1940 року народження, та сина 1960 року народження. У 2009 році він склав заповіт щодо всього свого майна на користь своєї внучки, 1985 року народження, а у 2011 році гр. Г. склав новий заповіт щодо всього свого майна на користь свого внука 1990 року народження. У 2014 році гр. Г. помер. Заповіт, складений у 2011 році на користь внука був визнаний недійсним.

Хто матиме право спадкувати майно після смерті гр. Г. та в яких частках ?

1. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті (ст. 1223 ЦКУ). Так як заповіт, складений у 2013 році був визнаний недійсним, спадкоємцем майна померлого гр. Г. буде його внучка за заповітом, складеним у 2009 році. Відповідно до ст. 1241 ЦКУ непрацездатна дружина спадкодавця матиме право на обов’язкову частку у спадщині, що складе ‘А частку, внучка матиме право на % частки у спадщині.

2. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті (ст.1223 ЦКУ). Відповідно до ст.1254 ЦКУ кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним. Якщо новий заповіт, складений заповідачем, був визнаний недійсним, чинність попереднього заповіту не відновлюється, тому у даному випадку право на спадкування одержують дружина та син спадкодавця (ст. 1261 ЦКУ). Кожен зі спадкоємців має право на 1/2 частку у спадщині.

3. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті (ст.1223 ЦКУ). Так як заповіт, складений у 2013 році, був визнаний недійсним, спадкоємцем усього майна померлого гр. Г. буде його внучка за заповітом, складеним у 2009 році.

4. Спадкоємцем усього майна може бути лише син спадкодавця.

5. Право на спадкування усього майна має лише непрацездатна дружина спадкодавця.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: