Задача № 69

До нотаріуса звернувся громадянин К. з приводу посвідчення заповіту на житловий будинок з надвірними спорудами, в якому в одну кімнату з коридором та кухнею він хоче заповісти сину П., а іншу кімнату з коридором та верандою сину Д.

Яким чином можна виконати/реалізувати волю заповідача в майбутньому, шляхом видачі свідоцтва про право на спадщину, якщо будинок належить на праві спільної сумісної власності подружжя ?

Чи можна посвідчити такий заповіт, якщо будинок належить на праві спільної сумісної власності подружжя?

1. Можливо тільки при наявності згоди всіх спадкоємців та дружини щодо визначення кожному частки у спадковому будинку.

2. Можливо при наявності витягу БТІ, в якому будуть визначені/виділені конкретні частки (об’єкти) будинку кожному спадкоємцю та дружині.

3. Так можливо, спадкоємці Д. та К. отримають свідоцтво про право на спадщину по ‘А частині заповіданого будинку, дружина свідоцтво про право власності на ’/г частку в спільному майні подружжя.

4. Неможливо, оскільки порушується воля/розпорядження заповідача (Заповіт має бути складений так, щоб розпорядження заповідача не викликало незрозумілостей чи суперечок після відкриття спадщини.) п. 161 Інструкції.

5. Неможливо.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: