Задача № 38

До нотаріуса звернувся гр. Хромов Н.Б., який є спадкоємцем за заповітом, посвідченим у грудні 2006 році начальником слідчого ізолятора, після смерті гр. Хромова Б.О. Під час перевірки змісту заповіту було встановлено, що заповіт складено заповідачем не при свідках. Дії нотаріуса в даному випадку?

Як вирішується завдання у випадку, якщо заповіт посвідчено у 2002 році?

1. У випадку коли заповіт посвідчений у 2005 році нотаріус повинен відмовити в прийняті такого заповіту тому що він повинен бути складений при свідках ч.7 ст 1252 ЦК України.

Щодо 2002 року ч. 11 ст. 40 Закону України „Про нотаріат” встановлює що посвідчення заповітів і доручень посадовими особами, зазначеними у цій статті, провадиться з дотриманням вимог чинного законодавства в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. По постанові КМУ від 15 червня 1994 р. N 419 «Про порядок посвідчення заповітів і доручень, прирівняних до нотаріально посвідчених». Заповіт посвідчений у 2002 році відповідно до вимог ст. 542 ЦК – 1963 р. зобов’язує зазначених посадових осіб вчиняти дії при свідках.

2. У випадку коли заповіт посвідчений у 2005 році нотаріус повинен відмовити в прийняті такого заповіту тому що він повинен бути складений при свідках ч.7 ст 1252 ЦК України.

Щодо 2002 року ч. 11 ст. 40 Закону України „Про нотаріат” встановлює що посвідчення заповітів і доручень посадовими особами, зазначеними у цій статті, провадиться з дотриманням вимог чинного законодавства в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. По постанові КМУ від 15 червня 1994 р. N 419 «Про порядок посвідчення заповітів і доручень, прирівняних до нотаріально посвідчених.

3. У випадку коли заповіт посвідчений у 2005 році нотаріус повинен відмовити в прийнятті такого заповіту тому що він повинен був бути складений при 2-х свідках (ч.7 ст 1252 ЦК України).

Щодо 2002 року ч. 11 ст. 40 Закону України „Про нотаріат” встановлює що посвідчення заповітів і доручень посадовими особами, зазначеними у цій статті, провадиться з дотриманням вимог чинного законодавства в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. По постанові КМУ від 15 червня 1994 р. N 419 «Про порядок посвідчення заповітів і доручень, прирівняних до нотаріально посвідчених». Заповіт посвідчений у 2002 році відповідно до вимог ст. 542 ЦК – 1963 р. яка не зобов’язує зазначених посадових осіб вчиняти дії при свідках.

4. У випадку коли заповіт посвідчений у 2005 році нотаріус повинен прийняти такий заповіт. Щодо 2002 року ч. 11 ст. 40 Закону України „Про нотаріат” встановлює що посвідчення заповітів і доручень посадовими особами, зазначеними у цій статті, провадиться з дотриманням вимог чинного законодавства в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. По постанові КМУ від 15 червня 1994 р. N 419 «Про порядок посвідчення заповітів і доручень, прирівняних до нотаріально посвідчених». Заповіт посвідчений у 2002 році відповідно до вимог ст. 542 ЦК – 1963 р. зобов’язує зазначених посадових осіб вчиняти дії при свідках.



Коментарів: 2
  1. Nata

    3 вірно точно, за практику 47.

  2. Natulka_m@ukr.net

    3 вірно точно, за практику 47.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: