Задача № 133

30.07.2011 року на підставі заяви дочки Олени, про прийняття спадщини, нотаріальною конторою було заведено спадкову справу на майно померлого 01.07.2011 року гр. Петренка. 14.08.2011 року до нотаріуса надійшла письмова претензія гр. Медяника, який є кредитором спадкодавця, до спадкоємиці по закону. Крім того з наданих документів вбачається, що 15.03.2011 року між гр. Медяником та гр. Петренком був укладений договір позики, яким передбачено, що право вимоги настає 01.03.2012 року.

Чи настав строк пред’явлення вимог у кредитора (чи вчасно кредитором заявлено свої вимоги)?

1. Ні, оскільки не закінчився строк, встановлений для прийняття спадщини спадкоємцями, тільки по закінченню якого кредитор має право пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину.

2. Ні, так як претензія подається кредитором протягом 6 місяців, починаючи з дня настання вимоги.

3. Ні, тому що зі смертю боржника право вимоги припиняється.

4. Так, строк настання вимоги почався з дати подачі спадкоємицею заяви про прийняття спадщини.

5. Так, оскільки пред’явлення кредитором вимог не залежить від настання строку вимоги (ст. 1281 ЦК України).

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: